O systemach BCS

Ponieważ urządzenia firmy BCS są przewidziane do budowy bardzo dużych i rozległych systemów, opartych na strukturze sieci LAN/WAN, każde z nich ma wygodny interfejs obsługi w postaci serwera Web. Wykorzystując dowolną przeglądarkę internetową można połączyć się z każdym z nich, wpisując adres IP lub nazwę hosta DNS. Automatycznie instalowany jest plugin, obsługujący transmisję strumieniową, oraz graficzny interfejs, który pozwala nie tylko na oglądanie obrazu, ale również na pełne konfigurowanie urządzenia. Dostępność do poszczególnych funkcji jest definiowana w samych urządzeniach na podstawie grup lub poszczególnych użytkowników i nie ma znaczenia, w jaki sposób każdy z nich uzyskuje dostęp; ważny jest login oraz hasło, a urządzenie zezwoli jedynie na takie operacje, które są dla niego aktywne. W przypadku zastosowania programu CMS, uzyskujemy w pełni funkcjonalne centrum monitorowania wizyjnego.

Założenie pracy systemu przez sieć polega na tym, że każda kamera do niego podłączona jest urządzeniem z którym można łączyć się indywidualnie, a więc niezależnie, czy jest to samodzielna kamera IP, czy też kamera podłączona do rejestratora firmy BCS. Takie rozwiązanie pozwala na łączenie się programu CMS z wybranymi kamerami z dowolnych rejestratorów i umieszczenie obrazu z nich w dowolnym polach na ekranie.

Jednak to nie wszystkie ciekawostki oferowane przez producenta, ponieważ w każdym polu ekranu można umieścić obraz z czterech dowolnych kamer każdego z rejestratorów w rozdzielczości CIF i jednocześnie odtwarzać nagrania. W takim przypadku możemy jednocześnie na tym samym ekranie oglądać kilka kamer na bieżąco oraz materiał odtwarzany z rejestratora. Konfiguracja podłączonych rejestratorów i wyświetlanie obrazów z kamer może być informacją zbiorczą, zapisaną jako projekt. Dysponując wieloma takimi projektami można uzyskiwać różne konfiguracje podglądu, które będą wywoływane w zależności od potrzeb oraz zadań powierzanych operatorom systemu. Program CMS jest przeznaczony do pełnego konfigurowania podłączonych urządzeń, a więc rejestratorów, kamer Speed Dome, serwerów wideo, macierzy sieciowych itd. Centrum monitorowania może również być oparte na sieciowych matrycach wideo, wykorzystujących wiele standardowych monitorów wideo wraz z podglądem zarejestrowanego materiału.

Możliwość komentowania jest wyłączona.